گوگل

جستجوی هوش مصنوعی در گوگل فراتر از انتظارها است

به گزارش تیونیفای، راه اندازی ChatGPT در نوامبر سال گذشته شاهد افزایش مستمر جستجوهای “AI” در گوگل بود، بسیار بیشتر از عبارات مرتبط با رمزنگاری.

جزئیاتی در خصوص جستجوی هوش مصنوعی در گوگل

بر اساس داده‌های Google Trends، کاربران گوگل در سال جاری بسیار بیشتر از بیت کوین یا رمزارز به جستجوی هوش مصنوعی (AI) علاقه داشتند.

از سال 2020، علاقه جستجو برای «بیت کوین» و، گهگاه، «کریپتو» توانسته بود از جستجوهای «AI» پیشی بگیرد، با این حال، داده‌های گوگل نشان می‌دهد که این میزان در اوت 2022 شروع به تغییر کرده است.

جستجو برای “AI” در حدود نوامبر 2022 آغاز شد، همان ماهی که ChatGPT OpenAI راه اندازی شد، و از آن زمان فاصله عبارات جستجوی مرتبط با رمزنگاری را افزایش داده است.

علاقه جستجوی جهانی به “AI” در حال حاضر دارای امتیاز Google Trends 91 است، در حالی که بیت کوین در رتبه 22 قرار دارد. گوگل عبارات جستجو را از 0 تا 100 بر اساس نسبت یک موضوع به کل جستجوها در همه موضوعات کسب می کند.

جزئیاتی در خصوص جستجوی هوش مصنوعی در گوگل

همچنان از چرخه نزولی بازار که در نیمه دوم سال 2021 و بیشتر سال 2022 ادامه دارد، رنج می برد. با این حال، در طول سال جاری شروع به بازیابی جایگاه از دست رفته خود کرد.

بیت کوین سال را با 16900 دلار آغاز کرد که بسیار پایین‌تر از بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 68729 دلار در 11 نوامبر 2021، اما از آن زمان به ازای هر داده CoinMarketCap حدود 150 درصد افزایش یافته و به قیمت 43400 دلار در زمان انتشار رسیده است.

Google Trends نشان می دهد که بیت کوین بیشترین علاقه را از السالوادور، نیجریه، هلند، برزیل و سوئیس داشته است.

از سوی دیگر، هوش مصنوعی سالی برای پیشرفت‌ها داشت، از ترس اینکه هوش مصنوعی بتواند شغل بازیگران را بگیرد، افزایش خدمات برهنه هوش مصنوعی، و هیجان نسبت به چت‌بات‌های جدید، از جمله ChatGPT، Google Bard، Meta AI و GrokAI. که دومی توسط میلیاردر فناوری، ایلان ماسک راه اندازی شد.

داده‌های Google Trend علاقه خاصی به هوش مصنوعی از سوی کاربران ویتنام، چین، فیلیپین و میانمار نشان می‌دهد.

کاربر Crypto X (توئیتر سابق) Autism Capital جزو اولین کسانی بود که در پستی در 26 دسامبر خطاب به 249900 دنبال کننده خود به این روند اشاره کرد.

یکی از نظرات در این پست نشان می‌دهد که این تفاوت به دلیل این است که بیت‌کوین و کریپتو در مقایسه با هوش مصنوعی یک نقطه مورد علاقه نسبتا قدیمی‌تر هستند – به این معنی که مردم قبلاً در سال‌های گذشته به طور گسترده به جستجوی شرایط کریپتو پرداخته‌اند.

بر اساس تجزیه و تحلیل گردآورنده داده های رمزنگاری CoinGecko، در ماه ژوئیه، هوش مصنوعی نیز به یک برنده واضح در میان جویندگان کار تبدیل شد.

این نشان داد که راه‌اندازی ChatGPT در نوامبر ۲۰۲۲ منجر به افزایش جست‌وجوها برای «شغل‌های هوش مصنوعی» شد – ۴ برابر بیشتر از جستجوها برای «شغل‌های رمزنگاری».

 

بیشتر بخوانید:

4/5 - (1 امتیاز)
منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا