گوگل

مرورگر گوگل کروم پنج بروز رسانی بزرگ آدرس بار را دریافت کرد

به گزارش تیونیفای، پر استفاده ترین مرورگر وب روی زمین در حال دریافت برخی به روز رسانی های مهم برای نوار آدرس خود است. امروز گوگل پنج مورد از آنها را معرفی کرده است، و همه آنها قرار است استفاده شما از نوار آدرس را کارآمدتر کنند.

نگاهی به آپدیت های صورت گرفته گوگل کروم

اول، تکمیل خودکار هوشمندتر شده است. قبلاً، کروم فقط در صورتی آدرس‌های اینترنتی را در نوار آدرس تکمیل می‌کرد که ابتدای یکی را درست تایپ می‌کردید. اما اکنون، با شروع روی دسکتاپ، نوار آدرس URL ها را بر اساس هر کلمه ای که قبلاً برای جستجوی یک وب سایت استفاده کرده اید، تکمیل می کند. بنابراین، در مثال گوگل، اگر در گذشته «پروازها» را جستجو می‌کردید و به Google Flights ختم می‌شدید، وقتی دوباره «پروازها» را جستجو کنید، مرورگر URL پروازهای Google را تکمیل می‌کند.

تکمیل خودکار هوشمندتر مرورگر گوگل کروم

یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب جدید، توانایی کروم برای پیشنهاد سایت‌های محبوب است، حتی اگر هرگز از آنها بازدید نکرده باشید یا URL را اشتباه تایپ کرده باشید. مثالی که گوگل ارائه می دهد این است که یکی از دوستان به بررسی Google Earth اشاره کرده است، سپس به نوار آدرس کروم می روید و شروع به تایپ “Google Earth” می کنید و در منوی کشویی پیشنهاد می شود.

پیشنهاد سایت‌های محبوب در گوگل کروم

اکنون نوار آدرس دارای تصحیح خودکار اشتباهات تایپی است و این ویژگی تقریباً خود توضیحی است. این امروز در Chrome در دسکتاپ، اندروید و iOS در دسترس است.

تصحیح خودکار اشتباهات تایپی گوگل کروم

در مرحله بعد، اکنون می توانید در پوشه های بوک مارک خود مستقیماً از نوار آدرس، روی دسک تاپ و موبایل جستجو کنید. شما فقط باید نام پوشه را در جستجو قرار دهید و پیشنهاداتی از آن مجموعه دریافت خواهید کرد.

سرچ در بوکمارک گوگل کروم

در نهایت، گوگل می‌گوید نوار آدرس کروم به لطف طرح‌بندی بصری بهبودیافته، اکنون راحت‌تر خوانده می‌شود، و همچنین واکنش‌پذیرتر است تا بتواند به محض شروع تایپ کردن، نتایج سریع‌تری به شما ارائه دهد.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
google

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا