گوگل

شکست گوگل در برابر اپیک گیمز در دادگاه های ایالات متحده

به گزارش تیونیفای، اپیک گیمز پیروزی قابل توجهی را در برابر گوگل در دادگاه ناحیه کالیفرنیای شمالی به دست آورد. هیئت منصفه تشخیص داد که گوگل واقعاً قدرت انحصاری در بازارهای توزیع برنامه اندروید و خدمات صورتحساب درون برنامه ای دارد. این تصمیم دادگاه سه سال از زمانی که Epic Games شکایت اولیه خود را پس از حذف بازی محبوب Fortnite از Play Store به دلیل دور زدن هزینه های فروشگاه App Google توسط Epic در خریدهای درون برنامه ای به نام “مالیات گوگل” ارائه کرد، صادر شد.

جزئیاتی در خصوص شکست گوگل در برابر اپیک گیمز

حکم امروز یک پیروزی برای همه توسعه دهندگان و مصرف کنندگان برنامه در سراسر جهان است. این ثابت می‌کند که شیوه‌های فروشگاه اپلیکیشن گوگل غیرقانونی است و آنها از انحصار خود برای استخراج هزینه‌های گزاف، سرکوب رقابت و کاهش نوآوری سوء استفاده می‌کنند. – بیانیه مطبوعاتی Epic Games

دادگاه منطقه ای کالیفرنیای شمالی هنوز اقدامات دقیقی را که علیه گوگل انجام می شود فاش نکرده است. انتظار می رود که دادگاه در ژانویه کار خود را برای جبران خسارت آغاز کند. پاسخ رسمی گوگل مدت کوتاهی پس از پایان محاکمه به نفع Epic Games با هدف واضح تجدیدنظرخواهی از حکم صادر شد.

جزئیاتی در خصوص شکست گوگل در برابر اپیک گیمز

قصد داریم حکم را به چالش بکشیم. اندروید و گوگل پلی انتخاب و گشودگی بیشتری نسبت به سایر پلتفرم‌های اصلی موبایل فراهم می‌کنند. این آزمایش به وضوح نشان داد که ما به شدت با اپل و اپ استور و فروشگاه های برنامه آن در دستگاه های اندروید و کنسول های بازی رقابت می کنیم. ما به دفاع از مدل کسب و کار اندروید ادامه خواهیم داد و عمیقاً به کاربران، شرکا و اکوسیستم اندرویدی خود متعهد خواهیم بود. – ویلسون وایت، مدیر امور دولت و سیاست عمومی گوگل

نسخه موبایل فورتنایت در سال 2020 از فروشگاه Google Play و Apple App Store حذف شد. Epic قبلاً سعی کرده بود از اپل به دلایل مشابه گوگل شکایت کند اما دادگاه در نهایت به نفع اپل رای داد. با این حال، سازنده آیفون را ملزم به ارائه یک سیستم پرداخت درون برنامه ای شخص ثالث کرد.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
courtlistener

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا