گوگل

گوگل مسیج از تصاویر Ultra HDR از طریق RCS پشتیبانی می‌کند

به گزارش تیونیفای، Google بی سر و صدا پشتیبانی از فرمت تصویر Ultra HDR جدید اندروید را در Google Messages هنگام ارسال پیام از طریق RCS اضافه کرده است. تصاویر در این فرمت هنگامی که از طریق RCS ارسال می شوند، داده های متا خود را حفظ می کنند و به درستی در دستگاه گیرنده نمایش داده می شوند.

جزئیاتی در خصوص پشتیبانی از تصاویر Ultra HDR

این اولین بار توسط TheSpAndroid از طریق گنجاندن flag bugle.support_ultra_hdr در APK برنامه مورد توجه قرار گرفت. نویسندگان پست وبلاگ از طریق آزمایش جمع‌سپاری تأیید کردند که این ویژگی واقعاً در دستگاه‌های Google Pixel 8 هنگام ارسال تصاویر از طریق RCS کار می‌کند.

جزئیاتی در خصوص پشتیبانی از تصاویر Ultra HDR

فرمت تصویر Ultra HDR اخیراً در Android 14 گنجانده شده است. این فرمت اساساً نوعی از JPEG ارجمند است و با رمزگذاری تصویر نقشه افزایش دامنه لگاریتمی در ابرداده کار می کند. وقتی چنین تصویری روی دستگاهی نمایش داده می‌شود که می‌تواند این ابرداده را بخواند و دارای صفحه نمایش HDR است، تصویر در محدوده دینامیکی گسترده‌تر با روشنایی برجسته‌تر و جزئیات بیشتر سایه نمایش داده می‌شود. هنگامی که در دستگاهی بدون پشتیبانی از ابرداده نمایش داده می شود، تصویر پایه JPEG در محدوده دینامیکی استاندارد نمایش داده می شود.

گوگل در سپتامبر قبل از عرضه پیکسل 8 از این ویژگی پشتیبانی کرد. دستگاه‌های پیکسل 8 اولین دستگاه‌های اندرویدی هستند که تصاویر را با این فرمت می‌گیرند و در حالی که دستگاه‌های پیکسل قدیمی‌تر نمی‌توانند آن‌ها را ضبط کنند، همچنان می‌توانند این تصاویر را همانطور که در نظر گرفته شده نشان دهند.

با این حال، حتی اگر این ویژگی اکنون در اندروید تعبیه شده است، ما شاهد پذیرش بیشتری نبوده ایم. OnePlus و Oppo نسخه ای از این ویژگی را دارند که در نسخه اندروید خود به نام ProXDR تعبیه کرده اند و متادیتای این دستگاه ها با دستگاه های پشتیبانی کننده Ultra HDR مانند تلفن های پیکسل (و بالعکس) سازگار نیست. البته اپل از زمان آیفون X دارای ویژگی مشابهی بوده و همچنین از ابرداده منحصر به فرد خود استفاده می کند که با دیگران سازگاری ندارد.

برای اینکه این فناوری مرتبط باشد، شرکت‌ها باید دست‌کم در دنیای اندروید با هم دور هم جمع شوند و بر روی یک قالب متمرکز شوند، زیرا بعید است که اپل استانداردهای گوگل را در زمانی که خودش دارد، اتخاذ کند، حتی اگر قول پشتیبانی از RCS را داده باشد. .

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
thespandroid

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا