گوگل

شرکت گوگل در حال کار بر روی یک حالت تعمیر در اندروید است

به گزارش تیونیفای، این یک روش استاندارد برای بازنشانی کارخانه‌ای گوشی شما قبل از ارسال آن برای تعمیر است – این کار ضمن حذف هرگونه پین/اثرانگشت/غیره، اطلاعات شخصی شما را ایمن نگه می‌دارد. قفل‌هایی که می‌توانند از راه‌اندازی تلفن توسط تکنسین و آزمایش آن برای مشاهده موفقیت‌آمیز بودن تعمیر جلوگیری کنند.

جزئیاتی در خصوص حالت تعمیر

راه بهتری وجود دارد – حالت تعمیر و نگهداری سامسونگ از سال گذشته و حالت تعمیرات بعدی برای Google Pixels (انتظار می‌رود این حالت در Pixel December Feature Drop باشد). اما اینها ویژگی های خاص سازنده هستند – گوگل اکنون در حال پیاده سازی یک راه حل بومی اندروید است که برای همه سازندگان در دسترس خواهد بود.

جزئیاتی در خصوص حالت تعمیر

این “حالت تعمیر” نامیده می شود، با قضاوت در مورد کدی که به مخزن AOSP متعهد شده است، که توسط میشال رحمان مشاهده شده است. روش کار به این صورت است که شما حالت را با استفاده از روش احراز هویت ترجیحی خود فعال می کنید و سپس باید از همان احراز هویت استفاده کنید تا پس از بازگرداندن تلفن خود از فروشگاه، آن را غیرفعال کنید.

در حالی که حالت تعمیر فعال است، به نظر می رسد که تلفن در حال نصب جدید سیستم عامل با یک حساب کاربری جدید است که داده ای ندارد. حساب و داده های واقعی شما در دستگاه باقی می مانند، اما قفل و غیرقابل دسترسی خواهند بود.

سازندگان این گزینه را خواهند داشت که اگر ترجیح می دهند از نسخه داخلی خود استفاده کنند، حالت تعمیر را غیرفعال کنند. این یک موهبت برای کسانی خواهد بود که هنوز چنین حالتی را توسعه نداده اند.

حالت تعمیر در اندروید

این ویژگی هنوز به پایان نرسیده است – Repair Mode از قبل در نسخه‌های بتای اندروید 14 QPR1 برای پیکسل ادغام شده است، اما باید برنامه‌ای وجود داشته باشد که کاربر را در فرآیند فعال کردن حالت راهنمایی کند و هنوز آماده نیست.

Google حالت Repair را بر اساس ویژگی Dynamic System Updates قرار داده است. به طور معمول، این به شما امکان می دهد یک تصویر اندروید جدید را دانلود کنید و آن را به عنوان سیستم عامل مهمان بدون بازنویسی نصب فعلی خود اجرا کنید. این یک راه عالی برای اجرا و آزمایش یک تصویر سیستم عمومی (GSI) است. با این حال، برای حالت تعمیر، DSU فقط تصویر اصلی سیستم عامل را بوت می کند، اما با یک حساب کاربری جدید راه اندازی می شود.

این به تکنسین تعمیر اجازه می دهد تا به سخت افزار تلفن دسترسی پیدا کند تا آزمایش کند که چه چیزی کار می کند و چه چیزی درست نیست، درست مانند یک تلفن تنظیم مجدد کارخانه. با این حال، بازیابی اطلاعات خود هنگام بازگرداندن تلفن خود بسیار ساده تر از کار با سیستم پشتیبان اندروید خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
androidauthority

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا