نوکیا

دادگاه چینی بر سر اختلاف پتنت نوکیا، رای به نفع اوپو داد

به گزارش تیونیفای، اوپو و نوکیا بیش از دو سال است که در مورد پتنت 5G با یکدیگر اختلاف دارند. موضوع در مورد حق امتیاز و میزان پرداختی است که سازنده چینی باید به شرکت شبکه فنلاندی بپردازد و یکی از پیامدهای این اختلاف این بود که سازنده گوشی از فروش دستگاه های خود در اروپا جلوگیری کرد.

جزئیاتی در خصوص اختلاف اوپو و نوکیا

این اختلاف به اولین دادگاه مردمی متوسط ​​چونگ کینگ کشیده شد و از دادگاه درخواست شد تا هزینه های مجوز جهانی FRAND (عادلانه، معقول و بدون تبعیض) را تعیین کند. تصمیم دادگاه اخیراً علنی شد و Oppo اعلام کرد که با این دستور موافق است و مایل است مبلغ را بپردازد – 0.707 تا 1.151 دلار برای هر واحد، بسته به بازارهای مختلف.

جزئیاتی در خصوص اختلاف اوپو و نوکیا

Oppo در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: این اولین حکمی است که دامنه بار حق امتیاز کل پتنت‌های ضروری استاندارد 5G برای صنعت تلفن همراه را تأیید می‌کند. این باید دستورالعمل هایی را برای بحث های بیشتر در صنعت و همچنین صنایع مرتبط مانند اینترنت اشیا یا خودروهای هوشمند ارائه دهد.

با این حال، تصمیم دادگاه به این معنا نیست که نوکیا با هزینه ها مشکلی ندارد. سازنده تجهیزات و یکی از بزرگترین صاحبان پتنت 5G در جهان گفته است که به این حکم اعتراض خواهد کرد، که “فقط محدود به حوزه قضایی چین است و به همین دلیل تنها یک دیدگاه را نشان می دهد.”

نوکیا اضافه کرد که “دادگاه های خارج از چین تایید کرده اند که Oppo به عنوان استفاده کننده از فناوری نوکیا در استانداردهای باز، تعهدات خود را نقض کرده است” و این شرکت به موقعیت خود در این مناقشه اطمینان دارد و امیدوار است که به زودی حل شود.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
oppo

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا