نوکیا

شرکت نوکیا در تلاش برای ارائه اینترنت 4G در ماه است

به گزارش تیونیفای، نوکیا در حال آماده شدن برای ارسال فناوری 4G به ماه است. در طی یک ماموریت فضایی آینده، به طور بالقوه راه را برای اکتشافات بیشتر ماه و حضور انسان در ماهواره طبیعی زمین هموار می کند. این سیستم در طول ماموریت IM-2 شرکت Intuitive Machines که قرار است در ماه نوامبر با موشک فالکون 9 اسپیس ایکس پرتاب شود، مستقر خواهد شد. این پروژه می‌تواند زمینه را برای مأموریت‌های خدمه آرتمیس به ماه فراهم کند.

جهش جسورانه نوکیا: آوردن اینترنت 4G به ماه

نوکیا با Lunar Outpost و Intuitive Machines برای توسعه یک سیستم ارتباطی 4G که به طور خاص برای مقاومت در برابر شرایط سخت در فضا طراحی شده است، همکاری کرده است. فرودگر ماه Nova-C که توسط Intuitive Machines ساخته شده است، سیستم و سایر محموله ها را به ماه منتقل می کند و مقصد نهایی دهانه شکلتون در منطقه جنوبی قمری است. با برنامه ریزی ناسا برای فرود دو فضانورد در سطح ماه در سال 2025، این نمایش فناوری می تواند به یکی از اجزای حیاتی ماموریت های خدمه آرتمیس در آینده تبدیل شود.

جهش جسورانه نوکیا آوردن اینترنت 4G به ماه

در سال 2020، ناسا نوکیا را برای این پروژه بلندپروازانه انتخاب کرد و 14.1 میلیون دلار به آزمایشگاه Bell خود کمک کرد. این شرکت قصد دارد قابلیت‌های ارتباطی کوتاه و دور فرودگر را در نزدیکی‌های مختلف، از چند صد متر تا بین دو تا سه کیلومتر، آزمایش کند. به گفته نوکیا، این شبکه برای حفظ حضور انسان در ماه و مریخ حیاتی خواهد بود.

نوکیا تصور می کند فضانوردان از اینترنت 4G در طول ماموریت Artemis 3 برای افزایش قابلیت های ارتباطات صوتی و تصویری، تله متری و تبادل داده های بیومتریک، برنامه های کاربردی سنجش و کنترل روباتیک استفاده کنند. تیری کلاین، رئیس آزمایشگاه تحقیقات اتوماسیون صنعتی و سازمانی در آزمایشگاه‌های نوکیا بل، بر اهمیت دسترسی فضانوردان به فناوری در فضا مانند آنچه روی زمین است، تأکید می‌کند.

یکی از اهداف کلیدی این شرکت کمک به اکتشافات و آزمایشات بیشتر با هدف یافتن یخ در ماه است. چنین کشفی می تواند اکسیژن قابل تنفس برای فضانوردان، آب آشامیدنی و سوخت موشک فراهم کند. ماموریت های بدون خدمه قبلی وجود یخ در برخی از دهانه های محافظت شده ماه را نشان داده است.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
gizmodo

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا