نوکیا

تلفنیکا و نوکیا آزمایشگاه هولوگرافی 5G را در اسپانیا افتتاح کردند

به گزارش تیونیفای، Telefonica برای توسعه موارد استفاده با استفاده از 5G مستقل (5G SA) و 5G NonStandalone (5G NSA) در باند 26 گیگاهرتز کار خواهد کرد.

جزئیاتی در خصوص آزمایشگاه هولوگرافی 5G

اپراتور اسپانیایی Telefónica، همراه با نوکیا و دانشگاه پلی تکنیک والنسیا (UPV)، آزمایشگاهی را که ادعا می کند اولین آزمایشگاه در اسپانیا برای توسعه و آزمایش موارد استفاده هولوگرافی بر اساس ارتباطات 5G است راه اندازی کرده است.

تلفنیکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این آزمایشگاه به شرکت‌های خصوصی و دولتی امکان می‌دهد تا برنامه‌های خود را بر اساس نسل جدید تلفن همراه تأیید کنند.

به طور خاص، فناوری‌هایی که در آزمایشگاه برای توسعه موارد استفاده استفاده می‌شوند، 5G مستقل (5G SA) و 5G NonStandalone (5G NSA) در باند 26 گیگاهرتز هستند که سرعت بالا، ظرفیت زیاد و تأخیر کم را ارائه می‌دهند.

جزئیاتی در خصوص آزمایشگاه هولوگرافی 5G

با این ابتکار جدید، شرکا هدف اصلی را قادر ساختن انتقال کارآمد و با ظرفیت بالا برای انجام موارد مختلف استفاده از شبکه و برنامه‌های هولوگرافیک با محتوای فراگیر دارند.

در زمینه هولوگرافی، یک مطالعه ضبط حجمی سه بعدی بلادرنگ به کار گرفته خواهد شد که به سخت افزار بسیار خاصی با کارایی بالا برای ارتباطات هولوگرافیک نیاز دارد. به گفته تلفونیکا، این استودیو، در میان چیزهای دیگر، دوربین‌های پیشرفته‌ای خواهد داشت که امکان طراحی و توسعه برنامه‌های همه‌جانبه هولوگرافیک را در زمینه‌های مختلف مانند آموزش و سرگرمی از طریق ضبط حجمی فراهم می‌کند.

تحت این ابتکار، تلفنیکا از عملیات شبکه، از جمله طراحی و توسعه هولوگرام‌های سه‌بعدی بلادرنگ و زیرساخت‌های محاسباتی ابری و لبه‌ای 5G برای انتقال محتوای فراگیر پشتیبانی می‌کند.

در همین حال، تجهیزات 5G برای استودیوی هولوگرافیک توسط نوکیا ارائه شده است. UPV در حال ایجاد یک تیم تحقیقاتی در زمینه فناوری های هولوگرافیک است تا امکانات متعدد این فناوری نوآورانه را در زمینه دانشگاهی بررسی کند.

راه اندازی این آزمایشگاه بخشی از پروژه “Advancing-5G-Immersive” طرح یونیکو R&D 5G است که توسط وزارت امور اقتصادی و تحول دیجیتال اسپانیا با بودجه NextGenEU از کمیسیون اروپا تامین می شود.

در ماه جولای، اپراتور اسپانیایی Movistar، که بخشی از گروه مخابراتی Telefonica است، پوشش 5G SA را در اسپانیا راه اندازی کرد.

این اپراتور گفت که انتظار دارد تا پایان سال جاری پوشش گسترده 5G SA در اکثر شهرهای با بیش از 250000 نفر جمعیت داشته باشد. شبکه 5G SA Movistar که هسته آن توسط فروشندگان نوردیک اریکسون و نوکیا ارائه شده است، در باند 3.5 گیگاهرتز کار می کند و سرعت مرور تا 1600 مگابیت بر ثانیه را تضمین می کند. این استقرار با پوششی که مخابرات از سال گذشته در باند 700 مگاهرتز ارائه می‌کند تکمیل می‌شود و با آن به بیش از 2200 شهرداری در سراسر اسپانیا می‌رسد. استفاده از هر دو باند طیفی به Movistar اجازه می دهد تا پوشش 5G را به 85٪ از جمعیت ارائه دهد.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
rcrwireless

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا