گوگل

گوگل و اپراتورها از اتحادیه اروپا میخواهند که iMessage را به یک سرویس پلتفرم اصلی تبدیل کند

به گزارش تیونیفای، گوگل از اپراتورهای برتر اروپایی حمایت کرده است تا نامه ای به کمیسیون اروپا ارسال کند و از آن بخواهد iMessage اپل را به عنوان “سرویس پلتفرم اصلی” معرفی کند. این امر اپل را مجبور می کند تا iMessage را با RCS مانند WhatsApp و Google Messages تا مارس 2024 سازگار کند.

جزئیاتی در خصوص در خواست گوگل و اپراتورها

طبق گزارش فایننشال تایمز، گوگل، وودافون، دویچه تلکام، تلفونیکا و اورنج پشت این درخواست هستند.

جزئیاتی در خصوص در خواست گوگل و اپراتورها

در اینجا پیشینه ای در مورد این موضوع وجود دارد. در ماه اوت، اتحادیه اروپا قانون بازارهای دیجیتال (DMA) خود را برای اطمینان از درجه بالاتر رقابت در بازار دیجیتال اتحادیه اروپا با تنظیم قدرت شرکت‌های بزرگتر به اجرا درآورد. این مقررات به نهادهای بزرگ به عنوان دروازه بان اشاره می کند – سیستم عامل های دیجیتال بزرگ با بیش از 45 میلیون کاربر فعال در اتحادیه اروپا و 7.5 میلیارد یورو درآمد سالانه. اگر iMessage اپل به عنوان چنین پلتفرمی پیدا شود، اپل باید تا مارس 2024 آن را با دیگر پلتفرم‌های پیام‌رسان سازگار کند. اما اپل استدلال کرده است که iMessage 45 میلیون کاربر فعال در اتحادیه اروپا ندارد و بنابراین با معیارها سازگاری ندارد.

گوگل و اپراتورهای برتر اروپایی استدلال می‌کنند که iMessage با معیارهای قانون بازارهای دیجیتال مطابقت دارد و از کمیسیون اروپا می‌خواهد که اپل آن را برای همکاری با سایر برنامه‌های پیام‌رسان باز کند. مرجع نظارتی اتحادیه اروپا در حال بررسی iMessage با این فرض است که به طور غیرمستقیم به درآمد اپل کمک می کند.

این تصمیم تا فوریه 2024 اتخاذ خواهد شد و اگر iMessage یک سرویس اصلی در نظر گرفته شود، اپل باید یک بار برای همیشه به کل مشکل حباب سبز-حباب-آبی-حباب اتحادیه اروپا پایان دهد.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
ft

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا