گوگل

گوگل می گوید حذف اکانت های جیمیل از اول دسامبر آغاز می شود

به گزارش تیونیفای، گوگل قبلاً تأیید کرده است که حذف برخی از حساب‌های شخصی Google را از اول دسامبر آغاز می‌کند، اگرچه پاک کردن ممکن است اصطلاح بهتری باشد. قرار ملاقات‌ها و بایگانی‌های Google Docs همگی تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

ساعت شمارش معکوس حذف جیمیل در حال تیک تاک است

اگر خبر این اقدام برای حذف حساب‌های غیرفعال گوگل برای شما کاملاً غافلگیرکننده باشد، نمی‌توان تقصیر را به گردن گوگل انداخت. در ماه ژوئیه، گوگل ایمیل‌هایی ارسال کرد و هشدار داد که این حذف‌های حساب از دسامبر آغاز می‌شود. این ایمیل‌ها بیان می‌کردند که هر حسابی که غیرفعال در نظر گرفته شود، قبل از هر اقدامی «چند ایمیل یادآوری» دریافت می‌کند. اکنون ممکن است فکر کنید نقصی در منطق اینجا مشاهده کرده اید، زیرا ایمیل به حسابی که در حال حاضر فعال نیست خوانده نمی شود، اما گوگل آن را پوشش داده است. ایمیل‌های اعلان نیز به هر آدرس ایمیل بازیابی ثبت شده ارسال می‌شوند. اولین حساب‌هایی که در ماه دسامبر مورد هدف قرار می‌گیرند، حساب‌هایی هستند که ایجاد شده‌اند اما از آن زمان دیگر هرگز استفاده نشده‌اند.

آیا جیمیل و عکس های شما در معرض خطر هستند؟

آیا جیمیل و عکس های شما در معرض خطر هستند؟

با وجود بیش از 1.8 میلیارد کاربر جیمیل، که از نظر کاربران Google Photos به 2 میلیارد کاربر افزایش یافته است، آیا حساب شما در میان تعداد تایید نشده ای خواهد بود که تحت تأثیر قرار می گیرد؟ خبر خوب این است که، از نظر آماری، بعید است. این به این دلیل است که طبق گفته گوگل، این پاکسازی که به دلایل امنیتی انجام شده است، فقط برای حساب های شخصی غیرفعال اعمال می شود. به طور خاص، کاربرانی که حداقل دو سال است وارد حساب Google خود نشده اند. اگر ایمیلی را با استفاده از Gmail خوانده یا ارسال کرده اید، چیزی در Google Drive ذخیره کرده اید، برنامه ای را از فروشگاه Google Play دانلود کرده اید، عکسی را به Google Photos اضافه کرده اید یا حتی در حین ورود به حساب Google خود، محتوای ارزشمند خود، یک جستجوی گوگل انجام داده اید. امن است. حساب‌های تجاری Google تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند.

حساب‌های غیرفعال مصالحه‌ای هستند که در انتظار وقوع هستند

روث کریچلی، معاون مدیریت محصول در گوگل، در ماه می به توضیح درباره به‌روزرسانی خط‌مشی حساب غیرفعال پرداخت. کریچلی گفت: «اگر حسابی برای مدت طولانی استفاده نشده باشد، احتمال به خطر افتادن آن بیشتر است. دلیل این است که حساب‌هایی که برای مدت طولانی بدون استفاده می‌مانند، تحت بررسی‌های امنیتی منظم قرار نگرفته‌اند، احتمالاً احراز هویت دو مرحله‌ای فعال نخواهند شد و ممکن است از رمزهای عبور ناامن استفاده کنند. کریچلی گفت: «تحلیل داخلی ما نشان می‌دهد که حساب‌های متروکه حداقل 10 برابر کمتر از حساب‌های فعال برای تأیید صحت 2 مرحله‌ای راه‌اندازی می‌شوند. از آنجایی که از نظر آماری، این حساب‌های غیرفعال آسیب‌پذیرتر از سایرین هستند، خطر سازش افزایش می‌یابد. یک حساب کاربری در معرض خطر Google مانند برنده شدن در بخت آزمایی است تا جایی که به عوامل تهدید مربوط می شود، دسترسی به پیام های ایمیل و اسنادی را فراهم می کند که می توانند برای بازنشانی رمزهای عبور حساب، سرقت هویت و به طور کلی به عنوان سکوی راه اندازی برای فعالیت های مخرب استفاده شوند.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
forbes

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا