ریلمی

بررسی و تست شارژ گوشی ریلمی GT5 نسخه 240 وات

به گزارش تیونیفای، شارژ سریع یکی از آن نجات‌دهنده‌هایی است که اکنون در بیشتر پرچم‌داران مدرن آن را بدیهی می‌دانیم. بگویید فراموش کرده اید قبل از خواب گوشی خود را شارژ کنید. بدون نگرانی، شارژ سریع در حالی که برای مقابله با روز پیش رو آماده می شوید و در کمترین زمان به 100% باز می گردید. طبق ادعای سازنده، در مورد Realme GT5 240W می‌توانید شارژ کامل را در 10 دقیقه انجام دهید و 20 درصد شارژ را تنها در 80 ثانیه انجام دهید.

نگاهی به جزئیات سرعت شارژ ریلمی GT 5

این چیز جدیدی نیست زیرا Realme GT3 با نام مستعار GT Neo5 در چین در اوایل سال جاری از سیستم شارژ 240 واتی SuperVOOC پیشگام شد. با این حال، دیدن سرعت توسعه در صنعت شارژ گوشی های هوشمند بسیار چشمگیر است و ما همیشه به آغاز فروتنانه تلفن های هوشمند شارژ سریع از بیش از یک دهه پیش فکر می کنیم.

نگاهی به جزئیات سرعت شارژ ریلمی GT 5

برای آخرین آزمایش شارژ خود، از شارژر 240 واتی SuperVOOC و کابل USB-C دو طرفه ضخیم که همراه با Realme GT5 ارائه می شود، استفاده خواهیم کرد. آجر شارژ ادعا می کند حداکثر خروجی 20 ولت / 12 آمپر (جریان 12 آمپر) که به حداکثر سرعت شارژ 240 وات تبدیل می شود. همچنین با PD 3.0 سازگار است و سرعت 65 وات (20 ولت / 3.25 آمپر) را ارائه می دهد که برای اکثر تلفن های دیگر، تبلت ها و حتی برخی از لپ تاپ های کم مصرف به اندازه کافی خوب است.

این بزرگترین شارژی نیست، اما چیزی نیست که بخواهید در جیب خود حمل کنید. کل محلول در مجموع 210 گرم است – 170 گرم برای شارژر و 40 گرم برای کابل.

ما در اینجا یک باتری دو سلولی 4600 میلی آمپر ساعتی را شارژ می کنیم که بین دو سلول 2300 میلی آمپر ساعتی تقسیم شده است. این دستگاه دارای یک سیستم خنک کننده نه لایه است که تضمین می کند مواد حرارتی از کنترل خارج نمی شوند و در مجموع 60 (شصت) لایه اقدامات ایمنی دارد. ما همچنین مطمئن هستیم که شارژ سریع سریع باتری را بیشتر از شارژ معمولی خراب نمی کند. در واقع، Realme آزمایش‌ها را انجام داد و باتری پس از 1600 چرخه شارژ 80 درصد ظرفیت اولیه خود را حفظ کرد – که دو برابر 80 درصد تعهد پس از 800 چرخه بیشتر گوشی‌های دیگر است.

اما صحبت کافی است، بیایید ببینیم Realme GT5 240W با چه سرعتی شارژ می شود.

تست سرعت شارژ ریلمی GT5

تست سرعت شارژ ریلمی GT5

خوب، Realme GT5 240W توانست شارژ کامل را دقیقاً در 12 دقیقه و 10 ثانیه انجام دهد. نه دقیقاً 10 دقیقه تبلیغ شده، اما همچنان سریعتر از هر گوشی هوشمند دیگری که Realme GT3 نام ندارد.

شکستن تست شارژ GT5 240W – ما فقط پس از 30 ثانیه روی شارژر روی 8٪ نشسته بودیم و در 1 دقیقه به 15٪ رسید. از آنجا تمام بنزین بود، بدون ترمز، زیرا GT5 240W به شارژ 20 درصدی در 80 ثانیه رسید، درست همانطور که تبلیغ شد. سپس به طور پیوسته پس از 4 دقیقه به 50 درصد و در 8 دقیقه به 80 درصد پیشرفت کرد. بعد از آن اوضاع کمی کند شد زیرا در دقیقه 10 به 93 درصد و سپس پس از 11 دقیقه به 97 درصد رسیدیم.

نمودار سرعت شارژ ریلمی GT5

نمودار سرعت شارژ ریلمی GT5

همچنین لازم به ذکر است که دمای محیط عامل مهمی در زمان شارژ شدن است. آزمایش ما در دمای اتاق 23 درجه سانتی گراد انجام شد. گوشی برای آزمایش‌ها روشن بود و ما روی صفحه نمایش را بررسی کردیم تا ببینیم شارژ چگونه پیشرفت می‌کند که احتمالاً به فاصله 2 دقیقه‌ای بین اعداد ادعا شده Realme و نتایج ما کمک کرده است.

با این حال، جالب‌تر اینکه GT5 240W در طول کل فرآیند بیش از حد داغ نشد. در حالی که گوشی کمی گرم می شد، چیز غیرعادی نبود. شارژر گرم شد اما هیچ تفاوتی با هر شارژر معمولی دیگری که ما آزمایش کرده ایم ندارد.

سرعت شارژ ریلمی GT5

می‌توانیم با اطمینان بگوییم که Realme و بقیه گروه BBK در خط مقدم بازی شارژ سریع هستند و مرزها را کنار می‌زنند. شارژ کامل گوشی در زمان کمتری نسبت به تهیه یک صبحانه ساده هنوز یک تجربه سورئال است و ما فقط می‌توانیم امیدوار باشیم که فناوری شارژ ۲۴۰ واتی زودتر به گوشی‌ها و بازارهای بیشتری راه پیدا کند.

ما همچنین امیدواریم که استاندارد یکپارچه شارژ سریع وجود داشته باشد که کابل‌ها و آجرهای شارژ را بین دستگاه‌ها و برندها قابل تعویض کند.

 

بیشتر بخوانید:

4/5 - (1 امتیاز)
منبع
gsmarena

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا