هواوی

پردازنده کایرین 9006C هواوی توسط TSMC ساخته می شود

به گزارش تیونیفای، هوآوی یک نوت بوک جدید Qingyuan L450 را در اوایل دسامبر 2023 برای بازار چین عرضه کرد و یکی از ویژگی های محوری آن، Kirin 9006C جدید 5 نانومتری است. این امر شایعاتی را در مورد توانایی های تولید تراشه چین ایجاد کرد و برخی فکر کردند که SMIC با تولید سیلیکون پیشرفته 5 نانومتری به پیشرفت بزرگی دست یافته است.

جزئیاتی در خصوص پردازنده کایرین 9006C هواوی

با این حال، تجزیه و تحلیل توسط Tech Insights به شایعات پایان داد زیرا آنها یک تراشه ساخت TSMC را در قلب Qinguyan L450 پیدا کردند. در واقع، SoC بر اساس یک فرآیند تولید قدیمی تر و کمتر کارآمد از سال 2020 است که نشان می دهد هواوی از انبارهای قدیمی TSMC از سخت افزار 5 نانومتری استفاده می کند.

جزئیاتی در خصوص پردازنده کایرین 9006C هواوی

هنوز برخی گزارش‌ها وجود دارد مبنی بر اینکه SMIC روی یک گره 5 نانومتری خودش کار می‌کند، اما ما هنوز هیچ چیز قابل‌توجهی ندیده‌ایم.

چرا این خبر ساز می شود؟ از زمانی که تحریم‌های آمریکا چند سال پیش اعمال شد، هواوی از استفاده از فناوری‌های تراشه‌های ساخت غرب برای دستگاه‌های خود منع شده است. این امر باعث شده است که هواوی به‌طور فزاینده‌ای بر سر راه بماند و به دنبال تراشه‌هایی است که حداقل رقابت خود را در خاک چین حفظ کند.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
techinsights

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا