هواوی

چاینا تلکام از هواوی میت 60 پرو با امنیت کوانتومی رونمایی کرد

به گزارش تیونیفای، در کنفرانس زیست محیطی فناوری دیجیتال در سال 2023، شرکت مخابراتی China Telecom نسخه اصلاح شده Huawei Mate 60 Pro را با امنیت کوانتومی ارائه کرد. این بر اساس کار سال گذشته است که میت 40E با پشتیبانی از سیم کارت کوانتومی رونمایی کرد.

جزئیاتی در خصوص هواوی میت 60 پرو با امنیت کوانتومی

Mate 60 Pro جدید می تواند تماس های صوتی (VoLTE)، پیام ها و همچنین انتقال فایل ها را ایمن کند. روش کار به این صورت است که یک الگوریتم توزیع کلید کوانتومی قبل از شروع تماس ایمن جدید یک کلید جدید تولید می کند، سپس این کلید با گیرنده به اشتراک گذاشته می شود تا تلفن او بتواند تماس (یا پیام یا فایل و غیره) را رمزگشایی کند. کاربران باید ابتدا از احراز هویت امن برای تأیید هویت خود استفاده کنند.

جزئیاتی در خصوص هواوی میت 60 پرو با امنیت کوانتومی

امنیت نه تنها با سیم کارت کوانتومی تضمین می شود، بلکه یک چیپست سفارشی و الگوریتم نیز وجود دارد که یک راز کاملا محافظت شده است. قبل از انجام تماس/پیام/فایل، گیرنده باید سخت افزار مشابهی داشته باشد.

در حال حاضر پایگاه کاربر بزرگی وجود دارد، China Telecom اعلام کرد که بیش از 1 میلیون کاربر برای چت آنلاین خود با امنیت کوانتومی دارد.

گوش کنید، ما فیزیکدان نیستیم – نمی دانیم چه مقدار از فیزیک کوانتومی و بازاریابی علمی تخیلی به Mate 60 Pro و Mate 40E با امنیت کوانتومی وارد شده است. در هر صورت، حریم خصوصی و ویژگی های امنیتی بیشتر قدردانی می شود.

هیچ اشاره ای به قیمت هواوی میت 60 پرو سفارشی با امنیت کوانتومی یا زمان عرضه آن نشده است.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
mydrivers

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا