گوگل

برخی از گوشی های گوگل پیکسل 8 بوت لودر آنلاک شده دارند!

به گزارش تیونیفای، در وضعیت نسبتاً عجیبی، خریداران گوگل پیکسل 8 و 8 پرو در Reddit مشاهده شده‌اند که از اینکه دستگاه‌های جدید براقشان با بوت لودر قفل نشده وارد شده‌اند، شکایت دارند.

جزئیات بیشتر در خصوص بوت لودر آنلاک شده پیکسل 8

ما مطمئن نیستیم که این مشکل چقدر گسترده است، اما از نظر ظاهری، نسبتاً محدود است، زیرا امروزه این موارد به سرعت به صورت آنلاین منفجر می شوند، و دستگاه های پیکسل 8 همچنین دارای یک هشدار کاملا واضح برای یک بوت لودر قفل نشده در طول زمان هستند. فرآیند بوت متن زیر به کاربر ارائه می شود:

بوت لودر آنلاک است و نمی توان یکپارچگی نرم افزار را تضمین کرد. هر گونه داده ذخیره شده در دستگاه ممکن است در دسترس مهاجمان باشد. داده های حساس را روی دستگاه ذخیره نکنید!

همانطور که پیام بیان می کند، یک بوت لودر قفل نشده، اگرچه مشکل بزرگی نیست، نگرانی هایی در مورد حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها دارد. واضح‌ترین پیامد زندگی با دستگاه اندرویدی بوت‌لودر آنلاک این است که برخی از برنامه‌های مالی، از جمله سایر برنامه‌های مالی، صراحتاً از تمام شدن نگرانی‌های امنیتی خودداری می‌کنند. به عنوان مثال، پرداخت بدون تماس اندروید از طریق Google Wallet با یک بوت لودر آنلاک کار نمی کند.

جزئیات بیشتر در خصوص بوت لودر آنلاک شده پیکسل 8

در صورتی که نمی دانید بوت لودر چیست و چرا می توان آن را باز کرد، بوت لودر نرم افزار کوچکی است که بوت اولیه دستگاه شما را مدیریت می کند و خود سیستم عامل را بارگذاری می کند (در این مورد اندروید). اگر می خواهید بتوانید با گوشی خود در سطح سیستم عامل سرهم کنید و چیزهایی مانند پچ ها و مودها را نصب کنید یا یک رام جدید را به طور کامل فلش کنید، به یک بوت لودر آنلاک نیاز دارید.

باز هم، نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که این مشکل چقدر گسترده است، و از نظر تئوری، باید حتی توسط یک کاربر نهایی از طریق رایانه و اتصال ADB به تلفن قابل رفع باشد. با این حال، بدیهی است که گوگل نمی تواند چنین مراحلی را از مشتریان خود بخواهد، و تا آنجا که ما می توانیم بگوییم، غول اینترنتی در حال حاضر کار درست را انجام می دهد و واحدهای جایگزین را به مشتریان آسیب دیده ارائه می دهد. با این حال، طبق گزارش ها، این نیاز به یک مکالمه پشتیبانی طولانی دارد.

راستش را بخواهید، ما دوست داریم دقیقاً یاد بگیریم که این وضعیت چگونه رخ داده است، زیرا هر سال به نظر می‌رسد گوشی‌های Google Pixel حداقل چند مورد از این «عجب» عجیب و غریب در مورد آن‌ها دارند.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
androidauthority

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا