گوگل

گوگل فوتوز اندروید از تمام تصاویر RAW خودکار بکاپ می گیرد

به گزارش تیونیفای، 9to5Google گزارش می دهد که برنامه Google Photos به طور خودکار از تمام تصاویر RAW نسخه پشتیبان تهیه کرده است. در پیکسل 8 که قبلاً تصاویر RAW را با برنامه Pixel Camera می‌گرفت، این نشریه Google Photos را مشاهده کرد که بنری را نشان می‌داد که روی آن نوشته شده بود: “عکس‌های RAW جدید در نمای عکس‌ها ظاهر می‌شوند و اکنون از آنها نسخه پشتیبان تهیه می‌شود.” تصاویر RAW موجود در دستگاه به‌طور خودکار آپلود نمی‌شوند.

جزئیاتی در خصوص بکاپ تصاویر RAW

جزئیاتی در خصوص بکاپ تصاویر RAW

وقتی روی عکس RAW کلیک می‌کنید، یک نسخه JPEG نیز به‌طور خودکار در Google Photos آپلود می‌شود. اگر تعداد زیادی عکس با فرمت RAW بگیرید، این ایده‌آل نیست، زیرا فایل‌های RAW بزرگ‌تر از JPEG هستند و می‌توانند فضای ذخیره‌سازی Google One شما را به سرعت پر کنند. ناگفته نماند، همچنین داده های بیشتری را برای آپلود مصرف می کند.

این منبع همچنین گزارش می دهد که تصویر آپلود شده در برگه اصلی “Photos” در برنامه Google Photos با برچسب “RAW” در گوشه سمت راست بالای آن ظاهر می شود. فایل JPEG بخشی از “Burst” در نظر گرفته می‌شود و هنگامی که یک فایل RAW را باز می‌کنید، یک سوئیچر در پایین ظاهر می‌شود که به شما امکان می‌دهد بین JPEG و RAW سوئیچ کنید.

گوگل فوتوز اندروید

هنگامی که فایل RAW را مشاهده می کنید، گزینه های «تنظیم به عنوان عکس اصلی» و «فقط این عکس را نگه دارید» دریافت می کنید، در حالی که JPEG «صادر کردن این عکس» یا «فقط این عکس را حفظ کنید» را نشان می دهد.

اگر فضای ذخیره‌سازی Google One محدودی دارید، عکس‌برداری فقط با فرمت JPEG توصیه می‌شود، زیرا هیچ راه آسانی برای محدود کردن آپلود خودکار تصاویر RAW در Google Photos وجود ندارد.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
9to5google

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا