گوگل

نقشه های برنامه گوگل مپ با پالت های رنگی جدیدی عرضه می شوند

به گزارش تیونیفای، گوگل در حال توسعه اندکی برای اپلیکیشن ناوبری خود است که کاربران را کمی عصبانی می کند.

جزئیاتی در خصوص پالت های رنگی جدید گوگل مپ

یک موضوع طولانی در Reddit با نزدیک به سیصد نظر درباره آخرین تغییرات رنگ در Google Maps (از طریق Android Authority) بحث می کند. بسیاری از رنگ‌آمیزی‌ها در Maps بسیار بی‌صدا شده‌اند، در حالی که برخی دیگر کمی بیش از حد شبیه به نظر می‌رسند و تشخیص جاده‌ها از خشکی را سخت‌تر می‌کند. بر اساس این تصاویر، گوگل جاده های معمولی خیابان ها و بزرگراه ها را به جای سفید یا زرد روشن، خاکستری تغییر داده است.

مناطقی که دارای شاخ و برگ زیاد و حجم های آبی بزرگ هستند، شسته تر به نظر می رسند، که برای بسیاری از کاربران، پذیرش آن کمی عجیب است.

یکی از کاربران اظهار داشت: “جاده‌های زرد خیلی خوب بودند و همه چیز روشن و شاد بود. اکنون این وضعیت افسرده‌کننده است و جاده‌ها با بزرگنمایی منصفانه به سختی دیده می‌شوند، آنها مانند رنگ زرد تکان نمی‌خورند.”

جزئیاتی در خصوص پالت های رنگی جدید گوگل مپ

گوگل پالت رنگی به روز شده خود را به نشانگر مسیر آورده و رنگ آبی بسیار عمیق تر و پررنگ تر از قبل ایجاد می کند. با این حال، مسیرهای جایگزین اکنون به جای خاکستری به رنگ آبی روشن هستند که می تواند اوضاع را کمی گیج کننده کند.

کاربران حتی به X (توئیتر سابق) مراجعه کرده‌اند تا در مورد آخرین تغییرات Google Maps صحبت کنند – با چیزهای بسیار کمی برای گفتن مثبت. بسیاری دلیل تغییر پالت رنگ نقشه را به چیزی که “مغز من را می شکند” به ازای هر نظر کاربر زیر سوال می برند.

علاوه بر این، یک عکس کنار هم که نقشه های قدیمی را با نوع جدید مقایسه می کند، نشان می دهد که چقدر چیزها متفاوت هستند. جدا از اینکه جاده ها و آب کمی کم خون به نظر می رسند، تم کم رنگ با رنگی که ظاهر بصری آن ها را کمرنگ می کند، ساختمان ها و بیمارستان ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

دقیقاً مشخص نیست که چرا گوگل تصمیم به تغییر رنگ‌بندی نقشه‌ها گرفت. چندین کاربر، در هر دو پلتفرم رسانه های اجتماعی، از مشاهده این تغییرات یک ماه پیش اشاره کرده اند. به نظر می رسد که شرکت آن را به چند کاربر منتخب فشار داده است، احتمالاً فقط آب ها را آزمایش کرده اند، قبل از اینکه آن را در طبیعت رها کنند. اگرچه، با واکنش شدید ناگهانی که بیشتر و بیشتر آن را دریافت می کنند، جالب است که ببینیم گوگل در کجا قرار خواهد گرفت.

Android Auto در حال دریافت برخی از تغییرات Google Maps بود، اما این تغییرات بدون هیچ تغییر رنگی انجام شد. در عوض، تغییرات ناوبری جزئی مانند تخمین زمان جسورانه‌تر در سمت چپ پایین و سایر تغییرات رابط کاربری به دست آورد.

برای تلفن همراه، به‌روزرسانی اخیر Maps در هفته گذشته، توصیه‌های حمل‌ونقل عمومی را با افزودن ورودی‌های ایستگاه‌ها و سفارشی‌سازی مسیرها بهبود بخشید. علاوه بر این، این به‌روزرسانی برای کاربرانی که عکس‌هایی را برای رستوران‌ها ارسال می‌کنند، تعامل بیشتری را با اجازه دادن به آن‌ها برای اضافه کردن واکنش‌های ایموجی به ارمغان می‌آورد.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
androidcentral

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا