اپل

اپل واچ سری 10 نظارت بر فشار خون و آپنه خواب دقیقی خواهد داشت

به گزارش تیونیفای، اپل واچ سری 9 تنها چند هفته از چرخه عمر خود می گذرد، اما آخرین گزارش بلومبرگ با افشاگری های جالبی در مورد گذشته آن و گمانه زنی هایی در مورد ویژگی های جدید ردیابی سلامتی که برای نسل بعدی ساعت هوشمند عرضه می شود، به بررسی عمیق خط پوشیدنی هوشمند اپل پرداخته است. گفته می شود اپل واچ سری 10 ردیابی فشار خون و نظارت بر آپنه خواب را ارائه می کند تا مشخصات سلامت کامل تری را برای کاربران خود ارائه دهد.

جزئیاتی در خصوص اپل واچ سری 10

اپل همچنین امیدوار است که پایش غیرتهاجمی قند خون را در ساعت‌های هوشمند آینده خود برای شرایط پیش دیابتی بیاورد. این قرائت‌ها درجه پزشکی نخواهد بود، بلکه بیشتر بر روی نشان دادن روند سطح قند خون کاربران و صدور هشدارها در صورت ورود به حالت پیش دیابت متمرکز است. طبق گزارش‌ها، اپل علاقه‌ای به مراقبت‌های بهداشتی پس از بیماری برای افراد مبتلا به دیابت، همانطور که توسط یک شرکت داخلی ذکر شده است، ندارد.

جزئیاتی در خصوص اپل واچ سری 10

رویکرد اپل بر طیف‌سنجی جذب مادون قرمز موج کوتاه تکیه می‌کند که نور را از طریق پوست کاربر بین رگ‌های خونی و سلول‌ها می‌تاباند و سپس نوری را که بازتاب می‌کند برای کمک به محاسبه غلظت گلوکز در جریان خون می‌خواند.

گزارش جدید بلومبرگ همچنین برخی از نکات گذشته نگر در روزهای اولیه توسعه اپل واچ را که در پایان دوره تصدی استیو جابز به عنوان مدیرعامل آغاز شد، تشریح کرد. طبق گزارش‌ها، جابز به چندین مدیر عالی‌رتبه مأموریت داد تا کار بر روی یک دستگاه سنجش قند خون غیرتهاجمی را آغاز کنند. سپس اپل استارتاپی به نام Avolonte Health ابداع کرد که بر روی واقعی ساختن مانیتور قند خون اپل واچ سری 1 کار می‌کرد، اگرچه همه ما می‌دانیم که کاملاً جواب نداد.

Avolonte در یک ساختمان کوچک دو طبقه در پالو آلتو، کالیفرنیا، تنها 15 دقیقه دورتر از دفتر مرکزی اپل مستقر بود و ترکیبی از مهندسان، مشاوران سلامت، کارشناسان تجهیزات پزشکی و دانشمندان خواب را به عنوان کارمندان خود می دید. اپل همچنین برنامه‌ریزی کرده بود، اما در نهایت ایده سازگاری اپل واچ و Apple Health با دستگاه‌های اندرویدی را به دلیل اینکه اپل واچ محرکی برای فروش آیفون است، کنار گذاشت.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
bloomberg

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا