اپل

iOS 17.5 به کاربران اروپایی اجازه می دهد برنامه ها را از وب سایت ها دانلود کنند

به گزارش تیونیفای، امروز اپل iOS 17.5 beta 2 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است، و ما معمولاً در مورد چنین نسخه هایی گزارش نمی دهیم، اما این یکی مهم است، زیرا اولین ویژگی دیگری است که اپل مجبور شد به لطف قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) اضافه کند.

جزئیاتی در خصوص iOS 17.5

با شروع iOS 17.5، دارندگان آیفون اتحادیه اروپا می توانند برنامه ها را از وب سایت ها دانلود کنند – با نام sideloading. نیازی به مراجعه به اپ استور اپل یا هر فروشگاه برنامه دیگری برای این موضوع نیست – اپل همچنین به لطف DMA در iOS 17.4 شروع به پشتیبانی از فروشگاه های برنامه جایگزین کرد.

اکنون این انعطاف‌پذیری یافتن برنامه‌ها را یک قدم جلوتر می‌برد. با این حال، این هنوز اپل است که ما در مورد آن صحبت می کنیم، بنابراین برای همه رایگان نیست. توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند برنامه‌های قابل دانلود را در وب‌سایت‌های خود ارائه دهند، باید فرآیند تأیید محضری اپل را انجام دهند، باید دو سال یا بیشتر در برنامه توسعه‌دهنده اپل عضویت داشته باشند، و توسعه‌دهنده باید مستقر در اتحادیه اروپا یا دارای زیرمجموعه باشد.

جزئیاتی در خصوص iOS 17.5

اما صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد. تنها برنامه‌هایی که در سال گذشته یک میلیون نصب سالانه یا بیشتر در iOS در اتحادیه اروپا داشته‌اند، واجد شرایط توزیع به این روش هستند. بنابراین، در حالی که “باغ دیواری” اکنون دیوارهای کوتاه تری دارد، دیوارها هنوز آنجا هستند. خبر خوب این است که برنامه های دانلود شده از وب سایت ها را می توان مانند سایر برنامه ها پشتیبان گیری، بازیابی و به روز رسانی کرد.

هنگامی که می‌خواهید چنین برنامه‌ای را نصب کنید، یک برگه سیستم می‌بینید که نام برنامه، نام توسعه‌دهنده، توضیحات برنامه و تصاویر صفحه نمایش را نشان می‌دهد، و باید به آن برنامه‌نویس اجازه دهید تا برنامه‌ها را نصب کند. فقط در داخل اتحادیه اروپا و فقط در آیفون‌ها می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید.

مزیت همه اینها برای توسعه دهندگان این است که آنها مجبور نخواهند بود برای برنامه های توزیع شده در وب سایت ها مبلغی از فروش برنامه را به اپل بپردازند. اما این بدان معنا نیست که آنها چیزی پرداخت نخواهند کرد – اپل برای هر نصب سالانه بیش از یک میلیون در سال گذشته “هزینه فناوری اصلی” 0.5 یورو را طلب می کند. خوشبختانه، این هزینه حداقل برای موسسات غیرانتفاعی، موسسات آموزشی و نهادهای دولتی لغو شده است.

 

بیشتر بخوانید:

4/5 - (1 امتیاز)
منبع
macrumors

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا