اپل

فروش اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 به دلیل ممنوعیت ITC متوقف شد

به گزارش تیونیفای، اپل این هفته به طور پیشگیرانه ساعت های سری 9 و واچ اولترا 2 را از فروشگاه های خود در ایالات متحده حذف خواهد کرد تا از حکم ITC در مورد اختلاف حق اختراع با Masimo پیروی کند. این حکم اپل را از فروش ساعت‌های سری 9 و واچ اولترا 2 در ایالات متحده در وب‌سایت خود بعد از ساعت 15 به وقت شرقی در 21 دسامبر و در فروشگاه‌ها از 24 دسامبر منع می‌کند.

جزئیاتی در خصوص توقف فروش اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2

این حکم در مورد استفاده اپل از فناوری سازنده دستگاه های پزشکی Masimo در حسگر دو ساعت SpO2 (اکسیژن خون) است. نیکی روتبرگ، سخنگوی اپل می‌گوید که اپل به شدت با این دستور مخالف است و در حال پیگیری طیف وسیعی از گزینه‌های قانونی و فنی برای نگهداری این دو دستگاه در قفسه‌های فروشگاه است.

جزئیاتی در خصوص توقف فروش اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2

Masimo دو پرونده علیه اپل تشکیل داد – یکی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده و دیگری در ITC. اکنون این بر عهده جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده است که تصمیم بگیرد آیا این ممنوعیت را حفظ کند یا آن را وتو کند – یک اتفاق نادر. در سال 2013، باراک اوباما، رئیس جمهور وقت، ممنوعیت واردات ITC در آیفون 4 را وتو کرد، اگرچه رئیس جمهور بایدن حکم ITC را علیه اپل واچ در مورد ویژگی EKG در گذشته تایید کرد.

این حکم بر واحدهای فروخته شده تا کنون تأثیر نمی گذارد – آنها به خوبی کار می کنند و پشتیبانی فنی کامل را دریافت خواهند کرد. این حکم همچنین در مورد واحدهایی که در حال حاضر با شرکای اپل مانند BestBuy و آمازون در انبار هستند اعمال نمی شود، اگرچه اپل نمی تواند واحدهای اضافی را پس از 25 دسامبر عرضه کند.

این ممنوعیت همچنین فقط برای Watch Series 9 و Watch Ultra 2 در ایالات متحده اعمال می شود – هیچ مدل قبلی یا هیچ مدلی در خارج از ایالات متحده تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

 

بیشتر بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
9to5mac

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا